Pepa Štross zahraje na Docesné

Znáte písničku Konvička od Nezmarů?

Napsali ji Josef Štross a Jaroslav Matějů, a v roce 1988 s ní Nezmaří získali portu.

Jestli ji písničkář a moderátor z nedalekého Ostrova, zahraje na Country scéně Žatecké Dočesné, jisté není, ale má fůru jiných a taky dobrých. Jeho písni

ky znějí často v jazzových rytmech, s čímž jdou ruku v ruce neotřelé texty. Miluje slovní hříčky a umí je vtipně zakomponovat do širšího kontextu. Zpívá i vypráví hodně o rodině a o lásce, ale s ironií a s dostatečným nadhledem, aby se vyvaroval klišé.

Písničky píše už přes 40 let - svou první písničku Bláznivej den, napsal ještě na vojně v roce 1970. Od té doby jich napsal spousty a vydal je celkem na pěti albech. Písničky nepíše jen pro sebe ale i pro jiné např. výše zmínění Nezmaři jich od něj mají několik. Někdy ho doprovází syn Matěj na elektrickou kytaru. Dá se říci, že jim to spolu docela ladí. Takže se možná rodí písničkářské duo otec a syn. Na plakátech se už ostatně objevují spolu jako rodinná firma. Josef Štross a syn.

Pepa Štross je z rodu povídavých muzikantů. Rozhodně ale nenudí, spíš rozesměje. Jeho koncerty se místy stávají i chvilkami poezie, když začne recitovat své oblíbené básníky. Na ukázce z koncertu si můžete všimnout, že takový koncert Pepy Štrosse docela uteče, což je svým způsobem dobré vysvědčení.

Takže půjdete-li v pátek před osmou večerní náhodou kolem country scény, pokud nejste zrovna příznivci folku, neváhejte, zastavte se a zaposlouchejte se. Pokud jste příznivci folku, jistě už tam dávno před osmou budete přešlapovat. Pepa Štross bude hrát, recitovat i vyprávět jen pro vás.

Pepa Štross a jeho syn na Božíčanském kamionu dne 23. 06. 2012

Kde: Country scéna - autobusové nádraží.

Kdy: cca 19:50

Jiří Navrátil