Doctor P. P

Až budete plánovat, na co jít na Dočesné, potom si hned  v pátek, 2. 9. zaškrtněte kapelu Doctor P. P.
Doctor PP jsou česká rocková skupina, hrající od poloviny devadesátých let. Skupinu vede Doktor Petr Pečený. Někdy v roce 96 chtěl Peter Pečený znovu obnovit kapelu s níž hrával. To se povedlo a při natáčení první desky se sjednotili na názvu Doctor PP.


JUDr Pečený vás jako právník vyléčí maximálně z nějaké právní šlamastiky ale jako muzikant vám může docela spravit náladu. Skupinou prošla celá řada hudebníků, mezi které patří například Petr Henych, legendární František Sahula nebo Michal Šerák. Se skupinou spolupracuje taká Lou Fanánek Hagen. Mají k sobě totiž blízko s jeho Třemi sestrami Doctor PP občas předskakuje. Jednu desku jim produkoval a k pár skladbám pro ně hudbu napsal Ondrej Soukup.
Ústřední postavou tohoto uskupeni je JUDr. Petr Pečený, další zpívající právník v Čechách, z jehož titulu a iniciál vznikl název kapely. Ta se snaží produkovat veselý rock'n'roll, což se jim v rámci možností daří již řadu let a šest desek.
Jejich hlavním krédem je dělat pódiovou šou a bavit fanoušky v publiku, lidově řečeno - blbnout. Stačí vidět JUDr Pečeného, jak se svou vyladěnou postavičkou společensky oděn, běhá po jevišti a zpívá svá veselé songy a zapomenete na schůzku se svým psychologem či psychiatrem.
Mimo Tří Sester, Doctor PP spolupracuje se skupinou Totální Nasazení a Rybičky 48. Na svém profilu na Band zone svůj styl označují za rock-rock'n'roll. Hudebních inspirací se ovsem i při letmém poslechu najde víc. Případ od případu.
Sestava: Petr Pečený  Zpěv, latinsko-punkový tanec; Tomáš Doležal basa,zpěv; Robin Davídek kytara,zpěv; Tomáš Knotek bicí ; DaniElwood Knotek klávesy,zpěv; Jiří Žák saxofon,zpěv.

Kdy: 2. 9. 2016 od 19:50 hod
Kde: nám. Prokopa Velkého
Jiří Navrátil