Fleret  -  Dvorní kapela Valašského království

Fleret je Dvorní kapela Valašského království. Sestává se z  pěti Valachů  v čele se Zdeňkem Hrachovým, který ji „založil“ před 33 lety .
Fleret, častý host v žateckém divadle, hraje folkrockovou hudbu, vlastní tvorby, ale občas do textu zařadí  valašštinu, občas si půjčí něco z folklóru,  takže to někdy vypadá jako lidová hudba, jako jakýsi valašský Čechomor. Dojem folklorní kapely ještě utvrzovalo několik let vystupování se zpěvačkou lidovek, Jarmilou Šulákovu.  Nemůže být většího důkazu kvalit kapely než to, že si Fleret vybrali jako své předskokany samotní Jethro Tull, jejichž tvorba má také lidové kořeny.
Redlova éra
Fleret se se ujal v polovině osmdesátých let, tehdy trochu tápajícího Vlasty Redla. Odměnou bylo vítězství na Portě 87 autorská porta za Redlovo Letiště. Redl ji napsal písničky jako Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček, Holky z Utopie či zmíněné Letiště. To bylo v době, kdy si kapela změnila jméno ze  Šperhák na Fleret, a trochu jí chyběly texty. Hudbu odjakživa skládal převážně kapelník Zdeněk „Hrach“ Hrachový.
První nahrávka EP s názvem Sbohem Galánečko jim vyšla už  v roce ´89. To už ale hráli bez Redla. Ve Fleretu se za 33 let vystřídala řada muzikantů, ale po všech těch letech je podle zvuku a nasazení lehce rozpoznatelný a čitelný i v záplavě jiných kapel.
Nejslavnější členkou, respektive stálým hostem po Redlovi, byla Jarmila Šuláková, která s nimi zpívala od roku 1995 do roku 2011,  Zpívala nejen lidové písně ale i jejich skladby, které v jejím podání  na první poslech vypadaly jako lidové.
Žatecké divadelní koncerty bývají akustické, tentokrát ale Valaši v rockové sestavě předvedou proč byl Fleret hvězdou Masters of rock. Pod širým nebem to berou pořádně od podlahy a umějí opravdu zbláznit publikum.

Kdy: 3. 9. 2016 od 14:00 hodin

Kde: nám. Prokopa Velkého

Jiří Navrátil