Komunál

Komunál, dříve Komunální odpad, je rocková kapela založená v roce 1989  v Chlumci nad Cidlinou. Lídrem skupiny je zpěvák Luboš Suchánek. V kapele s ním dále hrají Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara), Filip Litera (baskytara), Radek Plachetka (kytara). Působnost Komunálu se zatím omezuje převážně jen na oblast Pardubického a Hradeckého kraje ale už pronikají i za hranice. Jejich repertoár tvoří z větší části vlastní tvorba, ale umějí zahrát i převzaté kusy.
Luboš Suchánek vzpomíná, jak se chtěli něčím odlišit a šokovat a inspiroval je Alice Cooper. Skupina začíná používat hororové rekvizity, na pódiu jsou k vidění kostry, lebky a bizarní kostýmy, na pódiem se plazí mlha a do toho mlátí do svých nástrojů od podlahy. Šokující atmosféra navozena. Časem upouštějí od drsné šou a a přemýšlejí víc nad muzikou samotnou.
Na podzim 2009 natočili své první živé DVD. Brzy poté Komunální odpad kvůli sporům s managementem stál před volbou: buď rozpad nebo změna názvu. Protože jim fanoušci stejně říkali „Komunál“ nebylo co řešit.
Luboš Suchánek se posunul od bicích k mikrofonu. V roce 2010 vyšel audio záznam  koncertního  DVD, krátce na to studiové CD Jako psanec.

Komunál nadále pokračuje v koncertování a už se mu daří překračovat i regionální hranice. V roce 2013 vydávají CD  Bar u zašlejch časů. Na křtu dalšího DVD k dvaceti letům kapely se mj. objevil fotbalový reprezentant Václav Pilař .
V tomto DVD pro fanoušky se jako hosté objevil i Vláďa Šafránek z Walda Gangu, bývalý zpěvák Harleje, a  Český chlapecký sbor z Hradce Králové. DVD 20 let s námi, s bonusovým dokumentem o historii kapely, vychází na jaře roku 2014. Mimochodem Walda Gang označuje Komunál jako „své nelepší kámoše“. Dobré vztahy mají i se slavnějšími Dymytry s jejichž hvězdou Protheem natočili v loňském roce klip Až mě ráno povedou.


Na svém profilu na Bandzone nabízejí k poslechu poslední dvě alba a pár ukázek ze vzdálenějších dob.


Kdy:2. 9. 2016 od 20:00 hodin
Kde: letní kino