Vašo Patejdl

Vašo Patejdl, je známý slovenský hudebník a zpěvák narozený v Karlových Varech. Proslavil se především jako klávesista legendárního Elánu a autor úspěšných muzikálů.
Absolvoval studium skladby na VŠMU v Bratislavě.
V roce 1969 byl jedním ze zakladatelů skupiny Elán. V roce 1985 z Elánu odešel a dal se na sólovou dráhu. Později se do Elánu vrátil.
Spolu s Jožo Rážem vtiskli jako autoři i interpreti své skupině Elán osobitý tvůrčí i interpretační rukopis. Patejdl se také výrazně prosadil na sólové dráze. Jeho písničky tvorbu Elánu velmi připomínají. Díky svému pěveckému výrazu, skladatelské invenci a mírně zastřenému hlasu se stal vyhledávaným autorem a oblíbeným interpretem. Mimořádně dobře vyznívá především v baladách. Jako muzikant je výborný a poctivý řemeslník.
V roce 1985 na 11 let z Elánu odešel, ale spolupracovali dál, Eláni zpívali ve Fontáně pre Zuzanu, muzikálu který napsal. Začal být populární i jako sólový muzikant. Založil svou kapelu.
Je dost pracovitý a nemá mnoho času, ale kvalitní jídlo a alkohol ocení. Rád cestuje. Bydlí s partnerkou v Praze.
Ocenění
1980 Stříbrná Bratislavská lyra - Elán - (Vašo Patejdl/Ľuboš Zeman) - píseň Kaskadér
1980 Stříbrná Bratislavská lyra - Vašo Patejdl - (Vašo Patejdl/Ľuboš Zeman) - píseň Chlapčenský úsmev
1989 Cena novinářů na Bratislavské lyře za duet s Beátou Dubasovou za píseň Muzikantské byty spolu s autory hudby a textu - (Vašo Patejdl/Ľuboš Zeman)
Vydal 10 sólových alb, napsal 4 muzikály z nichž nejpopulárnější je zfilmovaná Fontána pro Zuzanu s Evou Vejmělkovou v hlavní roli.

Kdy: 3. 9. 2016 od 19:40 hodin

Kde: nám. Svobody