Queenmania


Na Dočesné už nějaký ten revival hrál ale ten o skupině Queen bude mít v Žatci premiéru.


Vynikající revivalová kapela Queenmania, má za sebou mnoho koncertů po celé Evropě a po americkém kontinentu. Úžasný zpěvák Peter Paul a jeho Česko-slovenská kapela. "Naprosto perfektní show a největší hity kapely QUEEN. Boží Fredy je zpět! Nádhera!" hlásaly novinové titulky. Queenmania je držitel ocenení německého Künstler Magazínu pro nejlepší revival v Evropě.
24. listopadu 1991, zpěvák a hlavní postava Queen Freddie Mercury zemřel. Ani ne o rok později byla založena v České republice skupina Queenmania. Jako hudební pocta vzdaná brilantnímu zpěvákovi a fenomenální rockové kapele. Zpěvák Peter Paul Pačut se na jevišti ztotožňuje s Mercurym, se všemi jeho charakteristickými znaky ve zpěvu i v podiové šou, tak jak si je fanoušci pamatují.
"Zavřete oči a uslyšíte Freddie Mercuryho" říká jedna z pochvalných recenzí v britském deníku The Guardian.


Queenmania hraje na rozdíl od originálu v pětičlenné sestavě s klávesistou navíc.Také další čtyři hudebníci Queenmanie  (kytarista, bubeník, basista ,klávesista ) jsou schopni vytvočt iluzi, že jste se ocitli na koncertě opravdových Queen. Všichni mimo svých násrojů umějí ještě ovládat svůj hlas. Koncerty a představení Queenmanie bývají vizuálním i poslechovým zážitkem nejen pro fanoušky a znalce Queen, ale i obecně pro všechny fanoušky hudby. Vybrat si pro své revivalové pokusy zrovna Queen je ošidné protože Mercury byl takříkajíc pan zpěvák a protože Queen si rádi půjčovali z různých hudebních stylů. Queenmania si s tím ale dokáže pooradit.
Skupina vystupovala před diváky na třech různých kontinentech a je široce oceňována jako nejlepší revival Queen, a za svou šou obdržela řadu uznání a ocenění. Vystoupení Queenmanie nabízí jeden hit kapely Queen za druhým.

Kdy: 2. 9. 2016 od 20:00 hodin

Kde: nám. Svobody