ROOT - brněnský blackmetalový drak opět přilétá

Před třemi roky se na Dočesné objevila kapela ROOT brněnská blackmetalová legenda, která svými démony, satany a děsy a příběhy z podsvětí, straší na české metalové scéně už 29 let. A právě ve 29. roce svého blackmetalového života se opět v Žatci na Dočesné ukáže.


Poslední mohykán starých ROOT, zakládající člen Jiří Bigboss Valter ji založil už v roce 1987. V roce 1988 hrají první koncert, . Kapela také vystupuje a 17.11.1988 se na pozvání Vlasty Henycha z Törru objevuje ROOT na legendárním koncertu Death Metal Session II. kde sklidili největší ovace a právě díky tomuto koncertu prorazili.
 V roce 1990  vydávají svůj první oficiální singl a LP Zjevení. Skladba Upálení

byla natočena v ČT jako jejich první klip. To byla poslední deska v češtině, ostatní už byly jen anglické. První deskou v angličtině je „Hell symphony”. Třetí album „The Temple In The Underworld“ už vydávají u renomovaného Monitoru, což znamená něco jako postup do první ligy.


V druhé polovině devadesátých let to v kapele skřípe a nakonec je rozpuštěna. Přesto dokáže natočit čtvrté album „Kärgeräs”. Bylo vydáno u firmy Black Hole a je považováno za přelomové. Je natočeno v sestavě BigBoss, Blackie, Evil. Ke konci dekády se ROOT opět stabilizují a natáčejí album The Book“.
Dnes jsou ROOT jedním z nejuznávanějších metalových těles z české republiky. Doposud vydali 9 alb, jedno live album a 2DVD Deep in ROOT  obsahující včetně bonusů 437 minut hudby. Objevuje se také na nespočtu kompilací.
ROOT odehrál stovky koncertů doma v ČR, ale také na festivalech v mnoha evropských zemích a v Kanadě....atd.
V roce 2006 se objevila novinka v diskografii ROOT. První mini CD v kariéře kapely „Casilda“ přkvapuje mj. dvě cover verze: od Beatles a Hendrixe  ("Strawberry Fields Forever") a  ("Little Wing"), a dvěma verzemi dávného hitu ROOT "Casilda's Song" v podání smyčcového kvintetu Illegal Orchestra Brno a cellového tria Hyperion z Ostravy).
Jiří BigBoss Valter, je jedním z nejstarších a nejlepších blackmetalových zpěváků v Čechách a na Moravě. Je to dost kontroverzní osobnost české, nejen metalové, scény. Mimo založení ROOT, se podílel i na založení české pobočky Církve Satanovy. Hostoval také na albech kapel jako Moonspell, Helheim, Behemoth a mnoha dalších kapel podobného zaměření. Na oplátku jiné uznávané osobnosti hostovaly na albech ROOT.
ROOT hrál společně s mnoha slavnými kapelami namátkou: Apokalyptika, Mercyful Fate, King Diamond,  Behemoth, Destroyer 666, mimo jiné také jako předskokani na turné Napalm Death.
Sám Bigboss se představil i  jako redaktor TV pořadu Metalová noc:


Na Bandzone.cz je nabízejí k poslechu  9 skladeb z Heritage of  Satan  a 9 z  Daemon Viam Invenient. A můžeme si pustit i 3 oficiální klipy
Na Dočesné pak uvidíme a uslyšíme jak jim to hraje na živo.

Kdy: 3. 9. 2016 od 22:00
Kde: v letním kině
Jiří Navrátil