TOP DREAM COMPANY

Na hudebním lístku Dočesné se objevují s různými interprety snad skoro všechny myslitelné žánry moderního popu. Skupina TOP DREAM COMPANY nabízí mnoho z nich sama ve svém soundu. Tato 10-ti členná kapela z Prahy již od svého založení v roce 2004, v základu spojuje několik žánrů, např.  funk, soul, disko i groove… Nemá ale problém nasypat do svého hudebního tyglíku cokoli, co jí přijde přínosné pro výsledný zvuk, například latina či reggae.
Výsledkem je potom svěží rytmická a energická hudba podporovaná skvěle sladěnými vícehlasy.
 TDC vedeni trumpetistou Petrem " Harmy" Harmáčkem spolupracovali s řadou interpretů z české i mezinárodní scény a účinkovali také v několika televizních hudebních show. Zpívali s nimi mj. i Ondřej Ruml a Vojta Dyk ,také Ted Whang z New Yorku, jež spolupracuje na dálku s kapelou jako její hlavní textař. Zpívají totiž česky i anglicky Tato funk & soulová partička, přes svůj relativně mladý věk má za sebou už řadu let hraní. Debutovala albem Keep on Movin. Vydali  několik CD a DVD, natočili několik videoklipů. Poslední 2 CD se jmenuje Double Gig a kritikou i publikem ve shodě, bylo poměrně slušně přijato. Nabízí moderního pojetí funky, soulu a rythm and blues. Top Dream Company získala letos v červnu za tuto desku od Los Angeles Akademia Music Awards  cenu v kategorii „Best R&B / Soul Album".


Současný vývoj se ubírá k znějícímu funk and soul, bez zbytečných elektronických parádiček. Jako každé funkové kapele jim dobře funguje rytmika s vynikající basou a bicími. Do toho se ozývají dechy a vše podkreslují klávesy. Humor v textech je pro TDC příznačný. Slovní hříčky v textech je očividně baví. Jak blízko či daleko k pravdě jsou ti, co je přirovnávají k slavnějším J. A. R. , o tom se bude možno přesvědčit 1. zářijový víkend na Žatecké Dočesné.

Kdy 3. 9. 2016
Kde: nám. Prokopa Velkého