52. Žatecká Dočesná 2009

 


       4. září 2009 / Pátek

         HLAVNÍ SCÉNA (nám. Svobody)
 

18:00  Slavnostní zahájení

           (Fanfáry, Chmelobrana)

18:00  Karel Fiala a Radka Mašková

           (Oblíbení regionální moderátoři)

18:30  Děti svému městu

           (ZUŠ Žatec + MŠ Alergo)

19:30  Demikaat

           (Marián Greksa a obnovená slovenská rocková legenda)

21:00  Čechomor a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín - Proměny

           (vynikající podívaná i poslech nejlepších písní Čechomoru v kombinaci

            se zlínskou filharmonií pod vedením dirigenta Romana Válka)

 


 

         COUNTRY SCÉNA (Autobusové nádraží)
 

18:00  Lochness

           (Folk-rocková kapela ze Žatce)

19:30  Pepa Nos

           (osobitý český písničkář, herec, učitel jógy i zedník)

20:30  Taxmeni

           (úspěšná kapela hrající moderní country and western)

22:00  Průvan

           (Regionální country skupina)

 

 

         HISTORICKÉ TRŽIŠTĚ (Dvořákova ulice)

           Dobové prodejní stánky, dobová řemesla, soutěže pro děti a rodiče.

 

           Historický šerm - Equites

           Středověká hudba - Gumelín

           Tanečnice - Ambrózie

           Kejklíř - Tomas Lupino

 


 


        5. září 2009 / Sobota

         HLAVNÍ SCÉNA (nám. Svobody)
 

10:30  Žatecký hop FEST - Žižkovanka Petra Soviče

           (Dechový orchestr z Prahy)

11:30  Žatecký hop FEST - Mistříňanka Antonína Pavluše

           (Slovácká dechová hudba ze Svatobořic-Mistřína)

13:00  Radek Jirgl a Marcela Skřivánková 

           (Moderátoři TV Oćko a TV Barrandov )

 

13:05  Slavnostní Zahájení

           (Fanfáry, seznámení s programem a sponzory, uvítání delegací)

13:15  Slavnostní představení finalistek soutěže Miss zlatého moku ČR 2009

           (soutěž krásných dívek a českých pivních značek)

13:30  Žatecký hop FEST - Žatečanka Jaroslava Filípka

           (Kapela z města chmele a piva se svými sólisty)

15:00  Aquarius - Žatečané žatečanům

           (Blok písniček v podání regionální hudební skupiny)

15:45  Jakub Smolík s kapelou

           (Zpěvák a muž se srdcem kovboje oslaví v Žatci 30 let od prvního profesionálního vystoupení )

17:00  Helena Vondráčková se skupinou Charlie Band 

           (Populární česká zpěvačka zazpívá své největší hity živě s kapelou)

19:00  Michal David se skupinou

           (Špička českého popu poprvé na Dočesné živě s kapelou)

21:00  Walda Gang

           (rocková vzpomínka na uznávaného českého zpěváka Waldemara Matušku)

23:00  Hrací skříň Praha

           (Po třech letech opět koncert plný nečekaných zážitků a smíchu)



         DĚTSKÁ SCÉNA (Autobusové nádraží Žatec)
 

09:00 - 14:00 DJ Štěpán

           (Soutěže o hodnotné ceny)

09:00  Divadlo na nitích rodiny Kopeckých – Začarovaná princezna 

           (loutkové představení pro malé i velké děti)

10:00  Loutkoherecké sdružení Jitřenka 

           (žatecké loutkové divadlo se zpracováním klasických i moderních pohádek)

11:00  Pavel Novák  ml.

           (Zábavný blok plný písniček a soutěží o ceny)

12:30  Jů a Hele

           (Dětský pořad se známými televizními postavičkami)

 



         ROCKOVÁ SCÉNA (Autobusové nádraží Žatec)
 

14:00  Sophie Chair

           (domácí kapela kombinující prvky nejrůznějších žánrů od punk-rocku přes reggae a funk po jazz) 

15:00  Toxique

           (objev české hudební scény s charizmatickou zpěvačkou ) 

16:00  Riddimshot + King Kalabash

           (česká reggae kapela spolu se zpěvákem z Martiniku) 

17:00  Tleskač

           (Plzner Ska Orchestra ) 

18:30  Vopruz Gangu Jablečného Knedlíku

           (doupovský underground)

19:30  X left to Die

           (Chomutovský bluecore plný energie )

20:30  Beautiful Caffilery

           (Hardcore Žatec) 

21:30  Krucipüsk

           (známá metal, trash metal a hardcore kapela)

23:00  Xavier Baumaxa

           (mistr slovních hříček, písničkář a kytarista se svým recitálem)



         HISTORICKÉ TRŽIŠTĚ (Dvořákova ulice)
           Dobové prodejní stánky, dobová řemesla, soutěže pro děti a rodiče.

          

           Historický šerm - Equites

           Středověká hudba - Euphorica

           Kejklíř - Tomas Lupino
 



 DOPROVODNÉ AKCE

 5. 9. – 6. 9. Chovatelský Areál Žatec 8:00 – 18:00

                    (Výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů)

 5. 9. – 6. 9. Husitská Bašta

                   (Expozice muzea Homolupulů, pořádá Chrám Chmele a Piva)

            5. 9. Odborná degustace piv

                   (Chmelařský institut)

            6. 9. Živý Obraz

                   (Ukázka ručního česání chmele v nejmenší chmelničce na nám. Svobody)

            6. 9. Celostátní setkání sběratelů pivních etiket a kuriozit

                   (Restaurace Chaloupka Slavoj Žatec)

Zveme Vás na návštěvu Regionálního muzea a Křížovy vily.
Všechny časy jsou pouze orientační a může dojít k časovému posunu. Děkujeme za pochopení.